Zpravodajství
Sociální dialog ve stavebnictví i nadále na velmi dobré úrovni
03.05.2017 | Odbory | OS STAVBA ČR | autor: Zítko Pavel | Přečteno: 125x

Ve čtvrtek 27. dubna 2017 se konalo pravidelné bilancování spolupráce sociálních partnerů ve stavebnictví. Tentokrát se setkání mezi Představenstvem Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR (SPS v ČR) a Předsednictvem Odborového svazu Stavba ČR konalo v sídle SPS na Národní třidě

Foto: Společné jednání | Zdroj: Archiv OS

K těmto společným jednáním dochází dvakrát ročně. Tentokrát se hovořilo o dvou závažných tématech, a to o konkrétní situaci v českém stavebnictví a sociálním dialogu, resp. o výsledcích v kolektivním vyjednávání, jehož úspěšná fáze pro rok 2017 byla završena podpisem Dodatku č. 1 Kolektivní smlouvy vyššího stupně (KSVS) na léta 2016-2019.

Z informací představitelů SPS vyplynulo, že největším problémem současného českého stavebnictví je stavební legislativa a s ní související příprava staveb, která zatím velmi negativně ovlivňuje zakázkovou náplň stavebních firem, a to zejména v tzv. „dopravní infrastruktuře“. Ani v oblasti bytové výstavby však situace není nijak optimistická.

Obě strany pak ocenily úroveň sociálního dialogu v odvětví. Shodly se na tom, že chtějí i nadále spolupracovat na řešení problémů společného zájmu.

Závěrem bylo konstatováno, že oboustranná dosavadní dobrá spolupráce a vzájemné pochopení při řešení aktuálních problémů je závazkem do budoucna pro obě strany.

...

Foto k článku
Další články
Titulek
Výzva pro členy v oblasti dárcovství krve
Oborová zdravotní pojišťovna spolehlivým partnerem Vašeho zdraví
Regionální konference se konaly v průběhu měsíce října
Stavebnictví potřebuje změny v legislativě
Odborový svaz Stavba ČR se aktivně zapojil do projektu BiDi