Zpravodajství
Otrokovice tradičně hostily přebor v nohejbalu
07.05.2018 | Komise | Sportovní | Přečteno: 296x
Ve dnech 24.- 26. 4. 2018 proběhl ve sportovní hale Střední průmyslové školy Otrokovice pod patronací ředitele školy Mgr. Libora Basela, Odborového svazu STAVBA ČR a města Otrokovice Přebor ČR středních škol se stavebním zaměřením v nohejbalu.

Přebor byl oficiálně zahájen už v úterý 24. 4. 2018 poradou vedoucích zúčastněných družstev a organizátorů akce v salonku jídelny SPŠ Otrokovice. Zde bylo usneseno, že všechna družstva se spolu utkají dvoukolově v základní skupině systémem každý s každým. Do akce se zapojilo široké spektrum středních škol z celé republiky, přičemž největší zastoupení měl vzdálený Ústecký kraj.

Ve středu ráno začal náročný program prvního hracího dne přeboru nástupem zúčastněných družstev. Slavnostní zahájení přeboru provedli ředitel SPŠ Otrokovice Mgr. Libor Basel a místopředseda OS Stavba Ing. Pavel Zítko. Ihned po slavnostním úvodu se rozběhla jednotlivá utkání plná vzruchu a napětí. Reprezentanti všech zúčastněných škol podávali kvalitní sportovní výkony a bojovali o co nejlepší umístění. V prvním hracím dnu se odehrála většina utkání, na druhý hrací den zůstala dohrávka několika zápasů.

Ve čtvrtek se uskutečnila poslední utkání, přičemž v každém z nich šlo o celkové konečné umístění. Po vyrovnaném zápase se na pomyslný zlatý stupeň zcela zaslouženě vyšplhali hoši z Prahy, kteří prohráli za už rozhodnutého stavu pořadí jen poslední zápas, jako druhé skončilo družstvo Ústí n.L. V prostorách sportovní haly SPŠ Otrokovice proběhla mimořádně zdařilá sportovní akce, která nebyla narušena žádnými projevy nesportovního chování hráčů ani diváků. Během akce nedošlo k žádným zraněním.

Na závěr turnaje proběhlo slavnostní vyhodnocení, předání cen a diplomů delegátem OS Stavba panem V. Vaverkou. Všichni účastníci byli, dle vlastních slov, spokojeni, a už se těší na další ročník tohoto populárního turnaje.

Na akci se finančně podílela Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví.

Pořadí družstev:  1. AŘ-SŠT Praha – Zelený pruh

                                   2. SPŠS a SOŠST Ústí n.L.

                                   3. SPŠ Otrokovice

                                   4. SŠSaS Teplice

                                   5. SŠEaS, OAaSZŠ Chomutov

Otrokovice 27. 4. 2018                                                                        A. Kaštovský - ZŘ VMV

Průběžné pořadí přeborů stavebních škol  2017/2018 naleznete v přiložené tabulce.

Do systému vložil:
Zítko Pavel
Přílohy k článku [ke stažení]
PřílohaZařazeno
Průběžné pořadí 54. přeborů ---
Foto k článku
Další články
Titulek
Hala Sluneta v Ústí nad Labem hostila přebor ve futsalu
Litoměřice hostily Přebor ČR stavebních škol ve stolním tenisu
Přebor České republiky stavebních škol v šachu
Přebor ČR v bowlingu pod záštitou OS Stavba ČR ozdobila výborná účast
Přebor ČR stavebních škol v přespolním běhu 2018