Zpravodajství
Klání atletů v Nerudovce
03.06.2019 | Komise | Sportovní | Přečteno: 87x

28. 5. 2019 uspořádala Střední škola a Základní škola Vimperk Přebor České republiky stavebních škol v atletice. Čtyřicítka závodníků se utkala v osmi atletických disciplínách (běh na 100 m, 400m a 1500 m, skok do výšky, skok do dálky, vrh koulí, hod granátem a štafeta).

Počasí závodníkům příliš nepřálo, přesto podávali maximální sportovní výkony. Soutěže se zúčastnily týmy z Vimperka, Chomutova, Prahy, Teplic a Ústí nad Labem.

Ústečtí sportovci předvedli nejlepší formu v mnoha disciplínách a celkově se umístili na 1. místě. Druhou příčku obsadilo družstvo z Chomutova a třetí byli závodníci z Prahy.

„Přebor byl organizován naší školou pod záštitou Odborového svazu Stavba“, uvedl Josef Frnka, hlavní organizátor akce. Závod slavnostně zahájili starostka města Vimperk Ing. Jaroslava Martanová, předseda OS Stavba Ing. Pavel Zítko a ředitel SŚ a ZŠ Vimperk Ing. Petr Žuravský.

Všichni účastníci závodu byli s jeho organizací velmi spokojeni a odváželi si mnoho pozitivních sportovních zážitků.

Mgr. Kateřina Koubová

Podrobné výsledky naleznete v příloze.

Na akci se finančně podílela Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví.

Tímto přeborem v královské disciplíně byl zároveň i ukončen seriál 10 přeborů jubilejního 55. ročníku soutěže stavebních škol.

Konečné výsledky přinášíme v příloze. Medailové pozice obsadila tato družstva:

1. místo - Střední průmyslová škola stavební a Střední odborná škola stavební a technická, Ústí nad Labem

2. místo - Akademie řemesel Praha - Střední škola technická

3. místo - Střední odborná škola energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola, Chomutov

Do systému vložil: Zítko Pavel