Přebor České republiky v přespolním běhu

01.06.2022 | Komise | Sportovní | Přečteno: 97x

Ve čtvrtek 19. 5. 2022 uspořádala Střední škola a Základní škola Vimperk přebor v přespolním běhu, pod záštitou Odborového svazu Stavba ČR. Soutěže se zúčastnily týmy středních škol z Vimperka, Chomutova, Prahy a Ústí nad Labem. Týmy základních škol dorazily z Vimperka, Zdíkova, Husince a Šumavských Hoštic. Závodilo se ve třech kategoriích družstev a v jednotlivcích.

Závod slavnostně zahájil organizátor soutěže Josef Frnka, který všechny přivítal a předal slovo řediteli SŠ a ZŠ Vimperk Ing. Žuravskému. Soutěžící dále pozdravili a popřáli sportovní úspěchy místopředseda OS Stavba ČR  Stanislav Augustin a tajemník města Vimperk Ing. Tůma.
Ve sportovním areálu Vodník ve Vimperku se na běžecké trati utkalo přes padesát závodníků. Slunečné počasí
a letní teploty provázely závodníky po celou dobu přeboru, přesto všichni závodníci podávali maximální sportovní výkony, po kterých je čekalo příjemné občerstvení (pití, bagety, koblihy).
Ústečtí sportovci předvedli nejlepší formu ze středních škol a celkově se umístili na 1. místě. Druhou příčku obsadilo družstvo z Prahy, 3. místo závodníci z Chomutova, čtvrtou příčku obhájilo družstvo sportovců pořádající školy.
Medailové pozice základních škol získala družstva: 1. místo ZŠ Smetanova Vimperk A, druhé místo ZŠ TGM Vimperk, 3. místo ZŠ Smetanova Vimperk B, dále na 4. místě ZŠ M. J. Husa a MŠ Husinec, na 5. místě ZŠ a MŠ Zdíkov a 6. místo obsadila ZŠ a MŠ Šumavské Hoštice.
 Všichni účastníci závodu byli spokojeni a odváželi si kromě medailí a věcných cen mnoho sportovních zážitků z krásného místa Šumavy.

Do systému vložil: Pýchová Iveta