Zpravodajství

Pension & Hotel SOKOL

12.04.2022 | Rekreace | 2022 | Přečteno: 842x

Svojí polohou je ideální pro milovníky lyžování, ale nadcházející jarní sezona již aktuálně vybízí k pěší turistice či cyklovýletům. Pojďme si tedy představit danou lokalitu a středisko podrobněji.

Rekreační středisko bylo pořízeno před více než 20 lety od Vojenských staveb, tvoří ho dvě části. Starší část „Pension Sokol“ má kapacitu zhruba 80 lůžek. Nově zrekonstruovaná druhá část, tzv. Depandance, neboli „Hotel Sokol“, je přístavba s kapacitou zhruba 20 lůžek a je v provozu od jara loňského roku. Fotografie a další informace, včetně rezervačního kalendáře nebo kontaktu na provozovatele, můžete nalézt na stránkách základní odborové organizace www.odborymetrostav.cz, nebo přímo na www.pensionsokol.cz.

Ve středu obce se nachází Kostel sv. Václava (cca 500m od rekreačního střediska) se vzácným oltářem, a Památník zapadlých vlastenců, který je umístěn v budově bývalé fary. Expozice je věnována výrazné osobnosti zdejšího kantora, písmáka a houslaře Věnceslava Metelky, který byl duchovní vůdčí osobností obce. Jeho zápisky se staly podkladem románu "Zapadlí vlastenci" spisovatele K. V. Raise, kterému je v památníku také věnována pozornost.

Pro pěší turistiku je lokalita střediska ideální, leží přímo uprostřed malebné horské krajiny. Otevřený areál směrem k jihu nabízí dechberoucí panoramata po celý rok. Pěšky je to k rozhledně Štěpánka nad Kořenovem 4,5 km, na Čertovu horu nad Harrachovem 9 km, k Mumlavským vodopádům pak 10 km. Z horní stanice sedačkové lanovky je nádherně vidět Ještěd. Z tohoto místa je to také necelých 16 km ke známé osadě Jizerka (svou vzdáleností spíše již pro cyklisty), která je jedním z nejchladnějších míst v ČR a také kontrolním stanovištěm známé Jizerské padesátky.

Rekreační středisko je ideální pro lyžaře, je situované přímo na svahu, kde se nachází všechny sjezdovky v areálu Skiareál Paseky. Před pensionem lze rovnou obout lyžařské vybavení a dojet přímo k lanovce, z horní stanice lanovky lze zase bez problémů dojet na lyžích zpátky k pensionu. V rámci Skiareálu jsou k dispozici dvě čtyřsedačkové lanovky a dva menší vleky „Poma“ pro menší lyžaře. Milovníci běžeckého lyžování si mohou užít dostatek upravených běžeckých tratí v okolí Bílé Skály.

Do systému vložil: Pýchová Iveta
Foto k článku
Další články
CHATA MIKULČIN VRCH
CHATA JELENKY – Špindlerův Mlýn