Zpravodajství

Rekreační středisko TRNÁVKA

06.04.2023 | Rekreace | Aktuální nabídka | Přečteno: 1 135x

ZO OS Stavba Metrostav zahajuje sezonu 2023 na rekreačním středisku Trnávka na Vysočině. V loňském roce proběhla renovace 5-ti pokojů a byla postavena druhá lanová dráha, tentokrát pro malé děti. Před letošní sezonou máme v plánu zrenovovat další 2 pokoje.
Součástí je také tělocvična a sauna.

 Rezervační kalendář na sezonu 2023 je na našich stránkách již k dispozici, vše naleznete na https://www.trnavka.eu/cs/
 

Dominantou turisticky navštěvované lokality, kromě soustavy vodních děl na řekách Trnava a Želivka (která je vyhledávána jako houbařský a rybářský ráj), je premonstrátský klášter a Trčkův hrad v obci Želiv. Hrad z 15. století je přístupný pro návštěvníky, součástí areálu je také Želivský klášterní pivovar a restaurace. Červená Řečice byla již od 12. století centrem rozsáhlého panství patřící pražským biskupům, později arcibiskupům. Tamní zámek je ovšem z důvodu probíhající rekonstrukce pro sezónu 2022 uzavřen. Pro dětské turisty je jistě atraktivní akcí Řečická červencová pouť s tradičními stánky a kolotoči.

Z oblíbených výletů po okolí Trnávky lze zmínit malebné jihočeské město Pelhřimov se známým muzeem kuriozit, hrad Lipnici ze 14. století, unikátní svým rozsahem a rozlehlou expozicí, ZOO Jihlava nebo Telč s Městskou památkovou rezervací, od roku 1992 zapsanou na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Do systému vložil: Pýchová Iveta
Foto k článku
Další články
Dovolená - GRUZIE
CHORVATSKO 2023
Hracholuská přehrada 2023
POBYTOVÉ WELLNESS BALÍČKY V HOTELU OLŠANKA V ROCE 2023