Zpravodajství

Jednal Výkonný výbor EFBWW

02.06.2022 | Mezinárodní činnost | EFBWW | Přečteno: 941x

Po jednáních, která v uplynulých dvou letech probíhala pouze on-line formou z důvodu covidové pandemie, se opět otevřely dveře zasedací místnosti v Bruselu, a 31. května 2022 v ní zasedli členové Výkonného výboru Evropské federace stavařů a dřevařů (EFBWW).

Jednání se uskutečnilo tzv. hybridní formou, tzn. účast mohla být jak prezenční, tak i videokonferenční. Výhodou těchto jednání je pro mnohé svazy finanční i časová úspora při využití spojení „na dálku“. Za náš svaz se on-line zúčastnila Bc. Iveta Pýchová.

Program byl obdobný jako v předchozích letech. Projednaly se tradičně aktuální informace ze sekretariátu EFBWW, přehled plánovaných akcí v letošním roce, platby členského příspěvku, finanční zpráva za rok 2021, a na řadu přišly také aktuální a plánované projekty. Velká pozornost byla věnována současnému válečnému konfliktu na Ukrajině. K tomuto bodu bylo promítnuto vystoupení Vasyla Andreyeva, předsedy ukrajinského stavařského svazu PROFBUD, který informoval o geopolitických a ekonomických dopadech války v jejich státě a na jejich odvětví.

Byla zde rovněž představena příprava Valného shromáždění EFBWW včetně schválení termínu 22. - 23. listopadu 2023, tentokrát v některém ze států severní Evropy. Konkrétní místo bude upřesněno na letošním podzimním zasedání výboru.

Do systému vložil: Pýchová Iveta
Další články
Nový Newsletter EFBWW